Boks informacyjny

Zapraszamy do przeglądania nowej strony internetowej!

Gdzie jesteś: Strona główna » Nowy Sącz » Aktualności (archiwum)

Grupa "Samo-dzielna" zaprasza na ostatnie spotkanie w 2017 roku 

Zapraszamy na spotkanie grupy terapeutyczno-szkoleniowej "Samo-dzielna", skierowanej do żon, których mężowie pracują w delegacjach. Spotkanie odbędzie się 22 grudnia 2017 roku (tj. piątek), w godzinach od 16:30 do 18:00 w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego na ul. Podhalańska 18 w Nowym Sączu.
Zapraszamy!

 

=====================================================

Ostatnie w tym roku spotkanie kandydatów do przysposobienia oraz spotkanie rodzin kandydatów 

Małopolski Ośrodek Adopcyjny pragnie zaprosić na spotkanie grupy dla członków najbliższych rodzin kandydatów do przysposobienia, a w szczególności przyszłych babć i dziadków. W trakcie spotkania będą przekazywane informacje, które pomogą m.in. w nawiązaniu więzi z dzieckiem i przyczynią się do lepszego rozwoju emocjonalnego, osobowego oraz intelektualnego dziecka. Prosimy o telefoniczne potwierdzenie obecności, celem rezerwacji miejsc.
Równolegle odbędzie się spotkanie grupy wsparcia dla rodzin oczekujących na adopcję, w trakcie którego możliwa będzie wymiana poglądów oraz dyskusje z innymi osobami na spotkaniu.
Osoby zainteresowane, zapraszamy w piątek (8 grudnia 2017 roku) o godzinie 16:00 do siedziby Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego, mieszczącego się na ul. Podhalańskiej 18 w Nowym Sączu.
Zapraszamy!

 

=====================================================

 

Spotkanie grupy  rodzin po adopcji 

W piątek 15 grudnia 2017 roku, o godzinie 16:00 w placówce Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego na ul. Podhalańska 18 w Nowym Sączu, odbędzie się spotkanie grupy wsparcia dla rodzin po adopcji dziecka. W trakcie spotkania będzie możliwość  wymiany doświadczeń dotyczących początkowego etapu po adopcji oraz zarówno po późniejszym czasie. Problematyka spotkania będzie uzależniona w decydującym stopniu od potrzeb i treści wnoszonych przez przybyłych rodziców.
Zapraszamy!

 

=====================================================

 

Zmiana terminu spotkania grupy "Samo-dzielna" 

W związku ze szkoleniem pracowniczym, spotkanie grupy terapeutyczno-szkoleniowej "Samo-dzielna", zostaje przełożone z 17 listopada na 24 listopada. Spotkanie odbywa w godzinach od 16:30 do 18:00 w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego na ul. Podhalańska 18 w Nowym Sączu.
Przepraszamy za powstałe utrudnienia.
Zapraszamy

 

=====================================================

 

 

10 listopada 2017r. MOA będzie nieczynne

Uprzejmie informujemy, że dnia 10 listopada 2017 roku (tj. piątek), Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, dział Małopolski Ośrodek Adopcyjny w Nowym Sączu, będzie nieczynny.
Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

 

=====================================================

 

Październikowe spotkanie grupy wsparcia dla rodzin oczekujących na adopcję 

Małopolski Ośrodek Adopcyjny pragnie zaprosić na spotkanie grupy wsparcia dla rodzin oczekujących na adopcję, w najbliższy piątek (27 października 2017 roku), o godzinie 16:00,  do siedziby ośrodka, mieszczącego się na ul. Podhalańskiej 18 w Nowym Sączu.
Zapraszamy!

 

=====================================================

 

Grupa "Samo-dzielna" wraca po wakacjach 

Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie grupy terapeutyczno-szkoleniowej "Samo-dzielna", skierowanej do żon, których mężowie pracują w delegacjach. Spotkania odbywać będą sie w co trzeci piątek miesiąca, w godzinach od 16:30 do 18:00 w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego na ul. Podhalańska 18 w Nowym Sączu.
Najbliższe spotkanie, 22.09.2017r.
Zapraszamy!

 

=====================================================

Spotkanie grupy wsparcia dla rodzin oczekujących na adopcję 

Małopolski Ośrodek Adopcyjny pragnie zaprosić na spotkanie grupy dla rodzin oczekujących na adopcyję. Podczas zajęć będzie okazja na rozwinięcie i wzbogacenie umiejętności wychowawczych oraz dyskusje związane z pełnieniem ról rodzicielskich. 
Spotkanie odbędzie się 30 czerwca 2017 roku (tj. piątek), o godzinie 16:00 w placówce Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego na ul. Podhalańska 18 w Nowym Sączu. Zapraszamy!

 

=====================================================
 

 

Spotkanie grupy wsparcia dla rodzin po adopcji dziecka

W piątek 30 czerwca 2017 roku, o godzinie 16:00 w placówce Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego na ul. Podhalańska 18 w Nowym Sączu, odbędzie się spotkanie grupy wsparcia dla rodzin po adopcji dziecka. 
W trakcie spotkania będzie możliwość  wymiany doświadczeń dotyczących początkowego etapu po adopcji oraz zarówno po późniejszym czasie. Problematyka spotkania będzie uzależniona w decydującym stopniu od potrzeb i treści wnoszonych przez przybyłych rodziców.
Zapraszamy!

 

===================================================

 

Grupa "Samo-dzielna" zaprasza na spotkania

Zapraszamy na grupę terapeutyczno-szkoleniową "Samo-dzielna", skierowaną do żon, których mężowie pracują w delegacjach. Spotkania odbywają się w każdy, trzeci piątek miesiąca, w godzinach od 16:30 do 18:00 w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego na ul. Podhalańska 18 w Nowym Sączu.
Najbliższe spotkanie, odbędzie się 19.05.2017r. Zapraszamy!

 

====================================================

 

Pierwsze spotkanie rodzin kandydatów do przysposobienia w 2017 roku

Małopolski Ośrodek Adopcyjny pragnie zaprosić członków najbliższych rodzin kandydatów do przysposobienia na pierwsze w tym roku spotkanie.
W czasie takiego szkolenia będzie można przede wszystkim, zdobyć potrzebną wiedzę, która  ułatwi  i umożliwi m.in. nawiązanie więzi z dzieckiem i przyczyni się do lepszego rozwoju emocjonalnego, osobowego oraz intelektualnego dziecka. Dodatkowo, możliwa będzie wymiana poglądów oraz dyskusje z innymi osobami na spotkaniu. To wszystko, ma na celu pomóc w lepszej adaptacji zarówno dziecka i rodziny do nowej sytuacji.
Spotkanie odbędzie się 26 maja br., o w godzinach od 16:00 do 18:00 w placówce Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego na ul. Podhalańska 18 w Nowym Sączu. Osoby zainteresowane, proszone są o telefoniczne potwierdzenie obecności .

Zapraszamy!
 

====================================================

 

Pierwsza Grupa wsparcia w 2017 roku

Małopolski Ośrodek Adopcyjny zaprasza na pierwszą w tym roku Grupę wsparcia dla kandydatów na rodziców adopcyjnych. Spotkanie odbędzie się w piatek, tj. 27.01.2017r. o godz. 16.00, w budynku Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego na ul. Podhalańskiej 18.

Serdecznie zapraszamy!!!

=====================================================

 

"Babcia i dziadek adopcyjnie". Kolejne spotkanie w 2016r.

Małopolski Ośrodek Adopcyjny zaprasza na drugie w tym roku spotkanie, z już obecnymi, jak i potencjalnymi babciami i dziadkami adopcyjnymi. Po raz kolejny będzie więc możliwość wymiany wzajemnych doświadczeń oraz uzyskania wiedzy z zakresu procedury i problematyki adopcyjnej. Kandydatów oraz rodziców adopcyjnych zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu, które obędzie się równolegle, w tym samym czasie co spotkanie z babciami i dziadkami. Na to ostatnie zapraszamy także innych członków rodziny. Z perspektywy adopcji akceptacja i zrozumienie jej problematyki przez wszystkich członków rodziny w zdecydowanym stopniu ułatwi przeszczepienie się dziecka do nowego środowiska, oraz realizację jego potrzeb psychicznych na dalszym etapie rozwoju w nowej rodzinie.

Spotkanie odbędzie się w dniu 09.12.2016r. w Małopolskim Ośrodku Adopcyjnym, na ul. Podhalańskiej 18. Początek o godz. 16.00.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

Grupa wsparcia dla rodziców po adopcji.

W dniu 02.12.2016r. Małopolski Ośrodek Adopcyjny organizuje grupę wsparcia dla rodziców, którzy już przysposobili dziecko. Rodzice będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami z pierwszych dni po adopcji jaki i tymi po latach. Problematyka spotkania będzie uzależniona w decydującym stopniu od potrzeb i treści wnoszonych przez przybyłych rodziców.

Początek spotkania o godz. 16.00, w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego w Nowym Sączu, na ul. Podhalańskiej 18.

Serdecznie zapraszamy!

 

Grupa wsparcia w miesiącu listopadzie.

Małopolski Ośrodek Adopcyjny informuje, że najbliższa grupa wsparcia dla kandydatów na rodzinę adopcyjną odbędzie się 25.11.2016r. o godz. 16.00. Spotkanie odbędzie się w Małopolskim Ośrodku Adopcyjnym na ul. Podhalańskiej 18.

Serdecznie zapraszamy!

 

V edycja szkoleniowa - listopad 2016r.

18 listopada rozpocznie się ostatnia w tym roku edycja szkoleniowa dla kandydatów na rodziców adopcyjnych. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań:

1.) 18.11. (piątek) - godz. 14.00

2.) 19.11. (sobota) - godz. 8.00

3.) 25.11. (piatek) - godz. 14.00

4.) 26.11. (sobota) - godz. 8.00

5.) 02.12. (piatek) - godz. 14.00

6.) 03.12. (sobota) - godz. 8.00

7.) 08.12. (czwartek) - godz. 14.00

Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego w Nowym Sączu, na ul. Podhalańskiej 18.

 

Grupa wsparcia w misiącu październiku.

Małopolski Ośrodek Adopcyjny informuje, że najbliższa grupa wsparcia odbędzie się w piątek 28.10.2016r., o godz. 16.00.

Jak zwykle spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie MOA, na ul. Podhalańskiej 18 w Nowym Sączu.

Serdecznie zapraszamy!

 

Grupa wsparcia w miesiącu wrześniu!

Informujemy, że wrześniowa grupa wsparcia wyjątkowo nie odbędzie się w ostatni piątek miesiąca. Zapraszamy chętne osoby na spotkanie w dniu 23.09.2016r. (piątek) na godz. 16.00.

 

 

IV edycja szkoleniowa - wrzesień 2016r.

W dniu 9 września Małopolski Ośrodek Adopcyjny rozpoczyna IV w tym roku edycję szkoleniową dla kandydatów na rodzinę adopcyjną. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań:

09.09. (piątek) - godz. 14.00,

10.09. (sobota) - godz. 8.00

16.09. (piatek) - godz.14.00

17.09. (sobota) - godz. 8.00

23.09. (piątek) - godz. 14.00

24.09. (sobota) - godz. 8.00

29.09. (czwartek) - godz. 14.00

Wszystkie spotkania odbywają się na terenie Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego na ul. Podhalańskiej 18 w Nowym Sączu.

 

"Dialog Małżeński"

Po raz kolejny Małopolski Ośrodek Adopcyjny realizuje warsztat dla kandydatów na rodziców adopcyjnych pt. "Dialog Małżeński". Mając na uwadzę wartość silnego i kochającego się małżeństwa w perspektywie adopcji pragniemy poprzez ten warsztat wzmocnić oraz pogłębić relacje między małżonkami. Dialog ma pomóc w większym zrozumieniu siebie, własnych potrzeb, a jednocześnie współmałżonka oraz wyrażaniu tychże potrzeb poprzez trening komunikacji interpersonalnej. Spotkania te odbywają się w kameralnej atmosferze służącej aktywnemu zaangażowaniu i interakcji z uczestnikami oraz prowadzącymi.

Harmonogram spotkań:

22.07., 29.07., 05.08., 12.08., 19.08. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 15.30 i trwają do 18.00.

"Dialog Małżeński" odbywa się w siedzibie Małopolskiego Ośrdka Adopcyjnego w Nowym Sączu, na ul. Podhalańskiej 18.

Szkolenie dla rodzin zastępczych.

Dnia 7 lipca Małopolski Ośrodek Adopcyjny rozpoczął szkolenie dla rodzin zastępczych. Zaplanowano 8 spotkań, ostatnie odbędzie się w sobotę 23 lipca. Spotkania rozpoczynają się w czwartek i piątek o 14.00, a w sobotę o 8.00. Całość szkolenia odbywa się w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego w Nowym Sączu, na ul. Podhalańskiej 18. 

 

Grupa wsparcia - czerwiec.

Informujemy, że czerwcowa grupa wsparcia odbędzie się w piatek 24.06., o godz. 16.00, w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego w Nowym Sączu, na ul. Podhalańskiej 18.

                                                                             Serdecznie zapraszamy!

 

III edycja szkoleniowa już w czerwcu.

W piątek 3 czerwca rozpoczyna się III edycja szkoleniowa dla kandydatów na rodziców adopcyjnych. Zajęcia odbywają się w Małopolskim Ośrodku Adopcyjnym, na ul. Podhalańskiej 18. Poniżej dokładny harmonogram spotkań:

1. 03.06. - piatek, godz. 14.00

2. 04.06. - sobota, godz. 8.00

3. 10.06. - piatek, godz. 14.00

4. 11.06. - sobota, godz. 8.00

5. 17.06. - piątek, godz. 8.00

6. 18.06. - sobota, godz. 8.00

7. 23.06. - czwartek, godz. 14.00

 

 

Grupa wsparcia po adopcji.

27 maja zapraszamy na Grupę wsparcia po adopcji. Spotkanie będzie okazją do wymiany własnych doświadczeń oraz wspólnego poszukiwania konstruktywnych rozwiązań wobec przedstawianej problematyki. Początek spotkania o godz. 16.00 w Małopolskim Ośrodku Adopcyjnym.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

 

Kolejne spotkanie "Babcia i Dziadek - adopcyjnie" już 20 maja.

Małopolski Ośrodek Adopcyjny serdecznie zaprasza na kolejną edycję spotkań w gronie babci i dziadków adopcyjnych, kandydatów na rodziców adopcyjnych i ich rodziców, oraz innych członków rodziny. Spotkanie dedykowane babciom i dziadkom doskonale wpisuje się w obszar całego procesu adopcyjnego. Zdajemy sobie sprawę, że dziecko przysposabia cała rodzina, a dziadkowie w strukturze rodzinnej pełnią szczególną rolę. Nawiązanie więzi z wnukiem jest niezwykle ważne dla rozwoju emocjonalnego, osobowego, czy intelektualnego dziecka. Dlatego bardzo zależy Nam aby jak najwięcej osób wzięło udział w tym spotkaniu. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Termin: 20 maja 2016r., godz. 16.00. Miejsce: Małopolski Ośrodek Adopcyjny ul. Podhalańska 18 Nowy Sącz.

 

Grupa wsparcia dla kandydatów na rodziców adopcyjnych w kwietniu.

Małopolski Ośrodek Adopcyjny zaprasza na grupę wsparcia w najbliższy piątek, tj. 29 kwietnia, na godz. 16.00. Spotkanie tradycyjnie w budynku ośrodka na ul. Podhalańskiej 18 w Nowym Sączu.

 

Termin grupy wsparcia dla kandydatów na rodziców adopcyjnych w marcu.

Wyjątkowo, grupa wsparcia w miesiącu marcu nie będzie w ostatni piatek miesiąca. Z racji uroczystości Wielkiego Piątku grupa wsparcia odbędzie się tydzień wcześniej, a mianowicie w piątek 18 marca! Początek o godz. 16.00.

Zapraszamy!

 

Grupa wsparcia dla kandydatów na rodziców adopcyjnych.

Kolejna grupa wsparcia dla kandydatów na rodziców adopcyjnych odbędzie się 26 lutego 2016r. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00.

Zapraszamy!

Pierwsze w 2016r. szkolenie dla kandydatów na rodziców adopcyjnych.

Już 5 lutego rusza pierwsza edycja szkoleniowa w nowym roku. Poniżej przedstawimy harmonogram spotkań:

- 05.02. (piątek); godz. 14.00

- 06.02. (sobota); godz. 8.00

- 12.02. (piątek); godz. 14.00

- 13.02. (sobota); godz. 8.00

- 19.02. (piatek); godz. 14.00

- 20.02. (sobota); godz. 8.00

- 25.02. (czwartek); godz.14.00

Spotkania odbywają się w Małopolskim Ośrodku Adopcyjnym w Nowym Sączu ul. Podhalańska 18.

Styczniowa Grupa wsparcia

Grupa wsparcia odbędzie się 29 stycznia 2016r. Początek spotkania godz.16.00. Zapraszamy!

 

Zmiana numeru telefonu w Małopolskim Ośrodku Adopcyjnym

Od dnia 18.01.2016r. ulega zmianie numer telefonu i faxu do Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego. Od tego momentu kontakt z ośrodkiem jest możliwy pod numerem: (18) 262 28 53

 

"Spotkania w cieniu rozstania"

Poniżej przedstawiamy program seminarium organizowanego przez Małopolski Ośrodek Adopcyjny, które odbędzie się w dniu 17.12.2015r. w Sali Zygmuntowskiej, na ul. Zygmuntowskiej 17 w Nowym Sączu.

9.00 - 9.30 - Rejestracja uczestników.

9.30 - 9.45 - Otwarcie seminarium.

9.45 - 10.15 - Potrzeby dziecka w rodzinie adopcyjnej w perspektywie jego wcześniejszych doświadczeń związanych z utratami więzi. Prowadzący: mgr Joanna Jachimowicz - pedagog, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.

10.15 - 10.35 - Zadania Ośrodka Adopcyjnego - transparentność procedur. Prowadzący: Henryk Leśniara - Dyrektor Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu.

10.35 - 11.05 - Uwarunkowania pierwszego kontaktu rodziny adopcyjnej z dzieckiem. Prowadzący: dr Marta Brachowicz - psycholog, pedagog, psychoterapeuta. Wykładowca WSB NLU Nowy Sącz.

11.05 - 11.45 - "Cudze - własne dzieci" - cienie i blaski rodzicielstwa adopcyjnego. Świadectwa rodzin.

11.45 - 12.00 - Podsumowanie i informacja o panelach.

12.00 - 12.20 - Przerwa kawowa.

12.20 - 13.50 - Panele dyskusyjne:

  • Rodzic w obliczu straty - "jak się związać, żeby się rozwiązać." Prowadzący: dr Marta Brachowicz - psycholog, pedagog, psychoterapeuta. Wykładowca WSB NLU Nowy Sącz.
  • Rodzic adopcyjny w perspektywie przyjęcia dziecka - "Korzenie i skrzydła." Prowadzący: mgr Katarzyna Kuziel - Rachwał - pedagog, terapeuta, pracownik Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu.
  • Dziecko w obliczu straty - od pieczy zastępczej do adopcji. Prowadzący: mgr Joanna Jachimowicz - pedagog, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.

13.50 - 14.10 - Podsumowanie.

Prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 11.12.2015r. dzwoniąc na nr Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego: 18 443 83 53; 18 2621667.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Wydarzenia w Małopolskim Ośrodku Adopcyjnym w miesiącu grudniu 2015r.

 

 04.12.2015r.

"Babcia i Dziadek - adopcyjnie"

Tematyka zaangażowania babć i dziadków w proces przyjęcia dziecka do nowej rodziny, zaakceptowania go i nawiązania z nim więzi jest ciągle żywa. Doświadczenia pokazują Nam jak jest to ważne dla dziecka, dla jego potrzeb psychicznych i w konsekwencji rozwoju emocjonalnego, społecznego, a także intelektualnego. Spotkanie poświęcone więc będzie zapoznaniu się z charakterystyką procesu adopcyjnego w pryzmacie potrzeb dziecka, oraz wymianie doświadczeń i poglądów. Dzięki temu spotkaniu chcemy pogłębić świadomość babć i dziadków odnośnie ich roli w procesie adopcyjnym. Chcemy także dać im możliwość wyrażenia swoich obaw
i niepokojów.

07.12.2015r.

Grupa wsparcia po adopcji

Spotkanie skierowane dla rodziców adopcyjnych, niezależnie od wieku i stażu. Każdy może przyjść, porozmawiać, wymienić doświadczenia, poradzić się w trudnych sprawach.

 

16.12.2015r.

Małopolskie Spotkania Rodzicielskie w kinie Sokół

Na ostatnim w tym roku spotkaniu w kinie Sokół zostane zaprezentowany film:

"Mama" (Mommy)

reż. Xavier Dolan

Film o trudnej sztuce nawiązania relacji najbliższych sobie osób w sytuacji rodzinnego kryzysu.

Godz. 18.00

Prowadząca spotkanie: Barbara Gołaszewska - Sierotowicz; psycholog Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowym Sączu

Miejsce: Kino Sokół; ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz; sala im. Zofii Rysiówny

 

17.12.2015r.

Konferencja - "Spotkania w cieniu rozstania"

Konferencja odbędzie się w Sali Zygmuntowskiej, na ul. Zygmuntowskiej 17 w Nowym Sączu.

Początek konferencji o godz. 9.30. Rejestracja uczesników będzie trwała od 9.00 do 9.30

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Harmonogram szkolenia dla rodzin zastępczych.

Małopolski Ośrodek Adopcyjny, zgodnie z nowelizacją ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, przeprowadza szkolenia dla rodzin zastępczych. W bieżącym roku odbędą się dwie edycje szkoleniowe. Pierwsza rozpocznie się już 6 listopada, kolejna 26 listopada. Poniżej przedstawiamy harmonogram dla I edycji.

I edycja

1.) 06.11. - piątek, godz. 14.00 - 18.00

2.) 07.11. - sobota, godz. 8.00 - 14.30

      3.) 12.11. - czwartek, godz. 14.00 - 18.00

  4.) 13.11. - piątek, godz. 14.00 - 19.00

 5.) 14.11. - sobota, godz. 8.00 - 14.30

       6.) 19.11. - czwartek, godz. 14.00 - 18.00

   7.) 20.11. - piątek, godz. 14.00 - 18.00

  8.) 21.11. - sobota, godz. 8.00 - 14.30

Spotkania odbywają się w Małopolskim Ośrodku Adopcyjnym w Nowym Sączu, na ul. Podhalańskiej 18.

 

 

 

V edycja szkoleniowa dla kandydatów na rodziców adopcyjnych już w październiku.

Terminy spotkań:

02.10. - piątek, godz. 14.00; 03.10. - sobota, godz. 8.00

09.10. - piątek, godz. 14.00; 10.10. - sobota, godz. 8.00

16.10. - piątek, godz. 14.00; 17.10. - sobota, godz. 8.00

22.10. - czwartek, godz. 14.00

Wszystkie spotkania odbywają się w Małoplskim Ośrodku Adopcyjnym na ul. Podhalańskiej 18 w Nowym Sączu.

 

 

Małopolski Ośrodek Adopcyjny

zaprasza na X spotkanie z cyklu

"Małopolskie Spotkania Rodzicielskie"

 

W programie: prelekcja wstępna, projekcja filmu oraz dyskusja.

Film pt. "Biały Oleander"

Prowadzący: Henryk Leśniara - Ośrodek Wsparcia i Terapii Rodzin

Data: 16 wrzesień 2015r.

Godz. 18.00

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury "Sokół", sala im. Zofii Rysiówny

ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz,

 

 

 

Rozpoczyna się IV edycja szkoleniowa dla kandydatów na rodziców adopcyjnych.

Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce w dniu 4 września, o godzinie 14.00.

Pozostałe terminy spotkań:

- 5.09. godz. 8.00,

- 11.09. godz. 14.00,

- 12.09.  godz. 8.00,

- 18.09. godz. 14.00,

19.09. godz. 8.00,

- 24.09. godz. 14.00

Wszystkie spotkania odbywają się w Małopolskim Ośrodku Adopcyjnym na ul. Podhalańskiej 18.

 

 

"Dialog Małżeński"

3 lipca w Małopolskim Ośrodku Adopcyjnym rozpoczynają się warsztaty pn. "Dialog Małżeński".

Warsztaty mają służyć pogłębianiu, udoskonaleniu dotychczasowych relacji małżeńskich, rozwijaniu i wzmacnianiu komunikacji pomiędzy członkami rodziny, a także przeciwdziałaniu kryzysom małżeńskim oraz pomocy w konstruktywnym ich rozwiązywaniu w rodzinach.

Terminy kolejnych spotkań:

10.07., 17.07., 24.07., 31.07., 7.08.

Każdy warsztat zaczyna się o 15.30, a kończy o 18.00

Chętne osoby proszone są o kontakt telefoniczny. Zapraszamy!

 

 

 

Małopolski Ośrodek Adopcyjny

zaprasza na IX spotkanie z cyklu

"Małopolskie Spotkania Rodzicielskie"

 

W programie: prelekcja wstępna, projekcja filmu oraz dyskusja

Film pt. "Serce Serduszko"

Prowadzący: p. Barbara Gołaszewska - Sierotowicz

Data: 17.06.2015r.

godz. 18

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury "Sokół",

ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, sala im. Zofii Rysiówny

 

 

 

Małopolski Ośrodek Adopcyjny rozpoczyna w czerwcu III w tym roku edycję szkoleniową.

Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 12.06., tj piątek o godz. 14.00.

Kolejne spotkania to:

13.06. - sobota godz. 8.00,
19.06. - piątek godz. 14.00,
20.06. - sobota godz. 8.00,
26.06. - piątek godz. 14.00,
27.06. - sobota godz. 8.00,
03.07. - piątek godz. 14.00.

 

 

Małopolski Ośrodek Adopcyjny zaprasza w miesiącu maju na następujące spotkania:  

 
1). 8 maj - Grupa wsparcia dla osób, które doświadczyły straty po adopcji.
Rozumiejąc potrzeby osób, które doświadczyły różnego rodzaju strat (śmierć dziecka, współmałżonka, rozwód, trwała utrata zdrowia) Małopolski Ośrodek Adopcyjny udziela pomocy i wsparcia podczas spotkań indywidualnych. W maju po raz pierwszy zostanie zorganizowana grupa wsparcia dla rodzin adopcyjnych doświadczających stratę. Przewidziane spotkanie grupowe ma na celu wzajemne wsparcie i wzmocnienie osób, które znalazły się w podobnej sytuacji oraz wymianę doświadczeń w zakresie radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
2). 15 maj - Grupa wsparcia rodziców adopcyjnych.
3). 22 maj - "Babcia i dziadek - adopcyjnie".
Wychodząc naprzeciw potrzebom dziecka adoptowanego oraz jego przyszłym rodzicom zorganizowane zostanie spotkanie poświęcone pogłębieniu świadomości dziadków odnośnie potrzeb adoptowanego dziecka oraz związanego z tym jego lepszego rozumienia, a co za tym idzie umiejętnością obdarowania go akceptacją i miłością. Adopcja nie dokonuje się tylko między rodzicami a dzieckiem. Dziecko adoptują także pozostali członkowie rodziny, w tym szczególną rolę odgrywają babcie i dziadkowie. Podczas spotkania poruszane więc będą zagadnienia związane z potrzebami dziecka adoptowanego, warunkami niezbędnymi do poczucia bycia akceptowanym oraz czynnikami związanymi z pielęgnowaniem miłości.
4). 29 maj - Grupa wsparcia dla kandydatów na rodziców adopcyjnych.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Informujemy, że II edycja szkoleniowa odbędzie się w miesiącu kwietniu. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 10 kwietnia, o godz. 14. Kurs potrwa do 30 kwietnia.

 

 

Zapraszamy na Małopolskie Spotkania Rodzicielskie w dniu 18 marca o godz. 18.00. Kino Sokół, sala im. Zofii Rysiówny.

Projekcja filmu: Jak ojciec i syn.

Wstęp wolny

 

Dnia 6 lutego rozpoczęła się I w tym roku edycja szkoleniowa dla kandydatów na rodziców adopcyjnych. Zajęcia potrwają do 26 lutego.

 

 

Małopolski Ośrodek Adopcyjny zaprasza na comiesięczną Grupę Wsparcia. Najbliższe spotkanie odbędzie się 30.01.2015r. o godz. 16.00

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Małopolski Ośrodek Adopcyjny serdecznie zaprasza małżonków do udziału w zajęciach warsztatowych pt. „Dialog Małżeński”.

Warsztaty te przeznaczone są dla kandydatów do przysposobienia oraz rodzin adopcyjnych pragnących pogłębić, udoskonalić dotychczasową relację małżeńską bądź rozwijać i wzmacniać komunikację pomiędzy członkami rodziny. Szkolenie obejmuje 6 spotkań, w godzinach 15.30-18.00.

Planowane terminy spotkań to: 11.07., 18.07., 25.07., 01.08., 08.08., 22.08.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny.

Zdjęcia